17. martā Valmierā ciemojās Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš un leģendārais hokejists Lauris Dārziņš. Valmieras Olimpiskajā centrā viesi tikās ar vecāku biedrības “Vidzemes Hokejam!” valdes priekšsēdētāju Romānu Naudiņu un Valmieras Sporta skolas treneriem Markusu Žukovski un Lauri Žagariņu. Valmieras treneri atzinīgi izteicās par satikšanos, iegūstot papildus motivāciju un apstiprinājumu par sava darba nozīmīgumu.

Mūsu jaunajiem hokejistiem bija noorganizēta lieliska iespēja uz ledus slidot blakus tik prasmīgiem un gudriem savas jomas speciālistiem. U11 un U13/15 ledus treniņos paralēli mūsu treneriem, līdzdarbojās arī Vītoliņš un Dārziņš. Klātbūtne treniņos pavisam noteikti vērtīga bija gan sportistiem, gan treneriem. Iespējams, bērniem tas deva papildus motivāciju treniņā cītīgāk pastrādāt, savukārt treneri ieguva kādu jaunu ideju treniņu procesa dažādošanai.

Arī jauno hokejistu vecākiem bija iespēja Jāņa Daliņa stadiona konferenču zālē satikties ar sportistiem, uzdod jautājumus un padiskutēt par hokeju. Satikšanās laikā Harijs un Lauris atzinīgi novērtēja Valmieras sporta infrastruktūru un iespējas jaunajiem sportistiem. Sakot “Šeit viss ir! Nekur nav jābrauc.” Atzīstot, ka Valmierā ir labi treneri, sistēma, kurai ir lemts attīstīties, un iespēja šeit pat uz vietas izaugt par labiem sportistiem. Tika aktualizēta arī tēma par vecāku lomu bērnu sportā. Latvijas izlases treneri bija vienisprātis, ka vecākiem ir jābūt blakus, ir jādarbojas līdzi, tomēr neaizmirstot, ka katrs esam savas jomas speciālisti. Ar labo piemēru minot kādu ārzemju klubu, kur vecāki iesaistās dažādos veidos – cits iet siet bērniem slidas pirms treniņiem un spēlēm, cits varbūt ir speciālists pasākumu organizēšanā, bet citam vislabāk tīkot spēļu laikā tirgot siltu tēju vai hotdogus. Populāri ārzemju klubos ir piesaistīt no vecāku vidus pilnvaroto personu, kas kopā ar komandu ir gan treniņos, gan sacensībās.

Un to vēlamies īstenot arī mēs Valmieras Sporta skola un vecāku biedrība “Vidzemes hokejam”, lai treneri, spēlētāji un vecāki būtu vienota komanda – ar vienotu mērķi un vērtībām!